دات نت نیوک

گشایش نمایشگاه خواب در مرداب در باغ موزه ی هنر ایرانی

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
گشایش نمایشگاه خواب در مرداب در باغ موزه ی هنر ایرانی

 

نمایشگاه «خواب در مرداب» مجموعه آثار دیورامای «مسلم علم‌زاده» و تصویرسازی‌های مبتنی بر آبرنگ «حسن روح‌الامین» روز جمعه 22 آذرماه 98 ساعت 16 در نگارخانه ی پردیس باغ موزه هنر ایرانی گشایش یافت. 


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی باغ موزه ی هنر ایرانی نمایشگاه «خواب در مرداب» که اولین نمایشگاه آثار دیوراما در ایران به شمار می‌آید، با حضور جمعی از هنردوستان و علاقه مندان به این هنر گشایش یافت . در حاشیه این نمایشگاه مدل سازان ضمن تحسین مجموعه ی آثار دیوراما به ارائه نقطه نظرات و تبادل نظر  پرداختند.

گفتنی است؛ دیوراما (Diorama) یا ژرفانما، ساخت ماکت‌هایی سه‌بعدی در اندازه‌های واقعی یا به‌صورت نمونه‌های مینیاتوری است که در هنر امروز، با هدف آموزش و سرگرمی، چشم‌اندازهایی از رویدادهای تاریخی، منظره‌های طبیعی و نماهای شهری را به نمایش می‌گذارند. این آثار، گاه در محفظه‌های شیشه‌ای در موزه‌ها به نمایش درمی‌آیند و گاه در اندازه‌های کوچک‌تر توسط مدل‌سازها و علاقه‌مندان در منازل یا مجموعه‌های شخصی نگه‌داری می‌شوند.

در بیانیه نمایشگاه «خواب در مرداب» آمده است: «تجربیات انسان در زمان شکل می‌گیرد و از طرفی، دگرگونی در پدیده‌ها و تبدیل در صور و طبیعت نیز در بستر زمان است؛ هنرمندان مجموعه «خواب در مرداب» با آگاهی درونی از زمان، در تلاشند تا به بازتعریف رویدادهایی از گذشته بپردازند؛ از این‌رو، مجموعه پیش‌رو دلالت بر رویدادهایی در گذشته دارد اما بقایای آن در اکنون و آینده همچنان قابل مشاهده است؛ به همین دلیل هم صورتی از رویدادها بر ما نمایان می‌شود که دال بر عدم پایداری اجسام و تأثیر زمان بر آن است.

مسلم علم زاده دانش آموخته ی رشته ی گرافيك از دانشگاه شاهد، کارشناسی ارشد تصویرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز که فعالیت هنری خود در زمینه ی گرافیک و تصویرسازی از سال 1383 آغاز نموده، ماکت هایی  با محوریت جنگ جهانی دوم (سال های بعد از جنگ جهانی دوم) را در نگارخانه پردیس باغ موزه هنر ایرانی به نمایش گذاشته است. این مجموعه روایتی است از بازمانده های جنگ بشر، که طبیعت آنها را در خود یا بخشی از خود، مدفون کرده است. وی فعالیت حرفه ای خود را در زمینه ساخت مدل و دیوراما از اواخر سال 1395 آغاز کرد.

حسن روح‌الامین دانش‌آموختۀ رشتۀ نقاشی است که فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینۀ تصویرسازی از سال 82 آغاز و 5 نمایشگاه  انفرادی تصویرسازی برگزار کرد. اما موازی با تصویرسازی، به علاقۀ خود نیز مشغول بود. او در فاصلۀ سال‌های 95 تاکنون توانسته نمایشگاه‌هایی از هنرش را در آلمان، فرانسه، بلژیک، کانادا، عراق و ایران برگزار کند. در حراج دهم تهران بیشترین نرخ رشد را اثری از او از مجموعۀ عصیان از آن خود کرد.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به نگارخانه پردیس باغ‌ موزه ی هنر ایرانی، به نشانی: خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از پل پارک‌وی، خیابان شهید فیاضی، خیابان بوسنی و هرزگوین، خیابان دکتر حسابی مراجعه نمایند.

 

 

 

> ایجاد شده توسط:moghimi
>دسته بندی:برنامه های موزه،اخرین اخبار
تعداد بازدید 50 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد